O nás

Kde nás najdete?

Jen něco málo přes pět kilometrů západně od Prostějova se nachází jedno z nejvyhledávanějších letních rekreačních středisek na Moravě – rekreační oblast „Plumlovská přehrada“.

Po léta to bylo rekreační zázemí především  pro obyvatele hanáckého Prostějova a jeho okolí. Zejména od 60 let zde vyrůstaly stovky nejen soukromých, ale také podnikových rekreačních chat a středisek, později také autokempy, dětský tábor a další. Tak jak se zlepšovala nabídka služeb, především ubytovacích a stravovacích, rozrůstal se počet návštěvníků. Zprvu tuzemských ale postupně také ze zahraničí, především  západní  Evropy.

Nemálo dnešních návštěvníků z oblasti mimo region, nebo těch, kteří zde delší čas nebyli jsou překvapeni jak výrazně se zlepšily  v posledních letech   služby i prostředí rekreační oblasti.  Překvapením největším pro ně  však zůstává , že jen několik desítek metrů od vodní plochy je ještě pořád a to denně v provozu letní kino. Je jedním z mála , které na Moravě zůstaly.

 

Kdo jsme?

Letní kino v Mostkovicích na přehradě patří k nejkrásnějším amfiteátrům, které v naší zemi byly vybudovány. Vděčí za to mimořádně šťastné poloze. Leží jen několik desítek metrů od vodní plochy přehrady, asi deset metrů nad její hladinou, obklopené zelení. Také architektonické řešení celého areálu především hlediště, jeviště a promítací plochy je velmi zdařilé a  umocňuje celkově příjemné prostředí.

Co nabízíme?

Kino je vybaveno dokonalou promítací technikou a má dobrou akustiku, z kteréhokoliv místa umožňuje divákovi sledovat celou promítací plochu. Divákům se nabízí  přímo v areálu možnost občerstvení v širokém sortimentu nápojů a sladkostí. Diváky je zvláště oceňována čistota hygienického zařízení, využíváni tohoto zařízení jsou trvale poskytovány bezplatně.

Letní kino bylo v polovině 70 let dokončeno jako víceúčelový amfiteátr s tím , že bude sloužit především k promítání filmů. Pod promítací plochou ,která je řešena jako ocelový skelet vyplnění zdivem s celkovými rozměrem 6x12 metrů je zděné pódium. Na jeho ploše vystupovaly v minulosti  například  soubory lidových tanců z Itálie, hudební skupiny různých žánrů  (Plavci, Premiér, Tublatanka a další) , a také W. Matuška , K. Kryl , I. Mládek  a další . Pod jevištěm jsou vybudovány šatny pro účinkující s hygienickým zázemím.

Do mírně stoupajícího hlediště vybaveného moderními plastovými sedáky s opěradly na ocelové konstrukci se vejde  přes tisíc diváků.  ( oficiální kapacita kina je 1045 diváků.)

 

Pavel Ošlejšek

Email:

letnikino@letnikino.cz

 

Dále si můžete prohlédnout možnosti ubytování v Autokempu Přehrada